Podstawy makijażu – jak konturować twarz?

Profesjonalnie prezentujący się makijaż możliwy jest dzięki zastosowaniu kilku tricków, wysokiej jakości kosmetyków do makijażu oraz akcesoriów, dzięki którym uzyskasz doskonały efekt i trwałość. Lekko, a zarazem starannie prezentujący się makijaż twarzy powinien opierać się na solidnej bazie oraz podkładzie kryjącym, pokrytym niezauważalną warstwą pudru sypkiego. Tak przygotowaną twarz możesz wymodelować za pomocą czynności konturowania.

Konturowanie w makijażu – jak wymodelować twarz?

Spójrz w lustro i oceń, które elementy twarzy chcesz wyeksponować, a które zatuszować. Konturowanie polega na grze tonów, które pozwalają optycznie przybliżyć i oddalić elementy twarzy, optycznie je zwęzić, skrócić lub też podkreślić. W konturowaniu przede wszystkim liczą się:

  • czoło,
  • nos,
  • kości policzkowe,
  • broda.

Ciemniejszym pudrem do konturowania namaluj linie w miejscu, gdzie czoło łączy się z włosami, wzdłuż nosa po obydwu bokach, aż do łuków brwiowych, pod kośćmi policzkowymi, aż do ucha oraz na środku brody. Dokładnie wyblenduj linie, aby tworzyły niewidoczne połączenie. W miejscach wystających-środek nosa, policzki, czoło użyj odrobinę rozświetlacza.

Jakie kosmetyki i pędzel do konturowania?

Wysoka jakość kosmetyków do makijażu sprawia, że utrzymuje się on bardzo długo bez konieczności poprawiania oraz wygląda naturalnie, nie teatralnie. Stylowy makijaż, wykonany wraz z konturowaniem wykonasz za pomocą średniej wielkości pędzla do konturowania, lekko spłaszczonego z płaską końcówką. Wysokiej jakości pędzel doskonale sprawdza się na co dzień i zapewnia uzyskanie profesjonalnego efektu. Twarz warto wykończyć różem, szminką oraz podkreślić oczy i brwi.