Prawidłowa pielęgnacja włosów – dowiedz się więcej!

W ostatnim czasie na mediach społecznościowych rozwinął się temat odpowiedniego dbania o włosy. Osoby działające w dziedzinie fryzjerstwa przekazują rady oraz wskazówki jak dbać o włosy i jak nimi podkreślić swoją urodę. Wydawałoby się, że mycie włosów jest niezwykle proste. Jednak tak naprawdę do prawidłowo przeprowadzonego procesu potrzebne są dwa szampony oraz minimum 3 odżywki.

Jak wygląda prawidłowe mycie włosów?

Do samego procesu mycia należy posiadać dwa szampony. Pierwszy łagodny, którego można stosować codziennie, drugi tzw. „rypacz” ma służyć do umycia włosów około raz na tydzień, Ma za zadanie ściągnąć z włosów wszystkie zanieczyszczenia. Jednak nie można go używać zbyt często, gdyż za bardzo wysuszy włosy.

Odżywki do włosów – to warto wiedzieć

W swojej szafce powinniśmy posiadać trzy rodzaje odżywek: emolientową, humektantową oraz proteinową. Każda posiada inne zastosowanie i służy do czegoś innego. Pierwsza z nich zawiera oleje i zatrzymuje nawilżenie, które dostarcza druga odżywka.

Z kolei trzecia uzupełnia niedobór protein, czyli np. keratyny co zmniejsza łamliwość włosów. W zależności od aktualnych potrzeb należy wybrać jedną z nich. Na sam koniec po umyciu włosów, należy dokładnie nałożyć serum silikonowe. Oczywiście jest to tylko standardowy proces mycia. Do odpowiedniego dbania o włosy, tak aby było zdrowe i lśniące należy dołożyć jeszcze kilka produktów. Mówi się, że przynajmniej raz w tygodniu należy wykonać olejowanie włosów. Oczywiście należy wybrać do tego odpowiedniego rodzaju olej, tak aby był dopasowany do rodzaju i porowatości włosów. Przykładem może być oliwa z oliwek lub olejek arganowy. Z kolei peeling do skóry głowy oraz wcierki mogą zdecydowanie przyśpieszyć wzrost włosa, a przy okazji zadbać o skórę głowy.

Poleca się także co jakiś czas używanie masek różnego rodzaju, takich na całą noc lub tylko kilka godzin.

One thought on “Prawidłowa pielęgnacja włosów – dowiedz się więcej!

Dodaj komentarz