Co było modne w roku 2000?

Chyba wszyscy pamiętają modę z lat 2000. Dżinsy z niskim stanem, najczęściej kończące się szerokimi nogawkami. W tamtych czasach nikt nie ośmieliłby się założyć obcisłych rurek.

Podróż w przeszłość – moda z 2000r.

Do tego najmodniejszy dodatek, czyli błyszczący kolczyk w pępku. Nie można pominąć krótkich topów na ramiączkach, dzięki którym biżuteria była widoczna. Blond włosy, dużo różu i kolorowy wyrazisty makijaż to znaki tamtych czasów. Jednak warto zauważyć, że moda ciągle wraca i właśnie zmierzamy na nowo do tej epoki.

Epoka 2000r., sprawdź co się wtedy nosiło

Mówi się, że moda zatacza koło co 20 lat. Około 2010 roku popularne były czerwone koszule w kratę, dużo dżinsu oraz wyróżniające się jasne kolory. Do włosów jako ozdoby używało się kolorowe bandany. Często także służyły jako ozdoby na nadgarstek, był tak samo popularne, jak latach 90.

 

Tak samo w dzisiejszych można zauważyć pewien krok w kierunku mody lat 2000. Coraz więcej sieciówek oferuje krótkie kolorowe topy, które można połączyć ze spodniami z niskim stanem. Tak samo, jeśli chodzi o makijaż, wracają perłowe jasne kolory. Jeśli chodzi o dodatki powróciła także słynna klamra do włosów. Kiedyś ciągle używana, następnie na parę lat zapomniana. To samo dotyczy torebek. Kiedyś takie z krótkim uchwytem były niezwykle popularne, następnie zostały zastąpione długimi paskami, które przewieszało się na skos przez ramię. Obecnie na nowo można znaleźć wiele torebek właśnie z krótką rączką.

Taki trend widać także w seriach. Przykładem może być Euforia, gdzie postacie, szczególnie kobiecie ubierane są według standardów dawnych lat, krótkie topy, spodnie z niskim stanem oraz różnobarwność. Tak samo ich dodatki są dopierane na podstawie trendów z lat 2000.