Jak sprawdzić czy sneakersy są oryginalne czy fake?

Sneakersy są najpopularniejszym obuwiem, po które sięgają mężczyźni oraz kobiety. Wygodne, sportowe charakterystyczna płaska podeszwa, oraz skórzana cholewka. Ten rodzaj obuwia, świetnie pasuje do stylu sportowego, ale i jako modowy dodatek do spódnic. Polecane są każdemu, bez względu na wiek.

Oryginalne buty są dość drogie. Należy pamiętać jednak, że wpływ na ich cenę ma nie tylko wygląd, ale przede wszystkim trwałość oraz materiał, z jakiego zostały wykonane. Tutaj warto wykazać się szczególną uwagą, by omyłkowo, nie sięgnąć po gorszej jakości podróbki, które do złudzenia przypominają oryginalne sneakersy. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Jak odróżnić oryginalne sneakersy od podróbki?

Duże zainteresowanie butami sprawiło, że nie brakuje tańszych podróbek, za pośrednictwem których, można naciągnąć kupującego. Zanim zdecydujemy się na zakup, warto poznać kilka prostych sposobów na to, jak sprawdzić, czy oferowane buty są oryginalne, czy też są to podróbki.

Pierwszym elementem, na który należy zwrócić uwagę jest logo. Oryginalny napis, został zaprojektowany bardzo starannie. Wszystkie litery pisane są duże, a między nimi występuje odstęp o tej samej wielkości. Litery nie są połączone, co często zdarza się w butach podrobionych.

Jedną ze sprawdzonych stron jest Sneakersjoint.com. Sklep posiada w swoim asortymencie wiele oryginalnych i rzadko dostępnych par.

Kolejnym elementem, na który należy zwrócić uwagę to przyszyta metka. W oryginalnych butach, występuje odstęp pomiędzy materiałem, a metką. W przypadku podróbek, najczęściej jest ona przyszyta do obuwia.

Również kolor ma znaczenie. W tańszych butach, kolorystyka obuwie, lub ich elementów, znacznie różni się od oryginału. Wpływ ma na to kiepskiej jakości materiał. Tańsze zamienniki, często wykonane są nieestetycznie, a niedociągnięcia widoczne są gołym okiem.

Jest to niedoszyty materiał, postrzępiony, nierówne obszycia, widoczny klej łączący podeszwę z materiałem, prujące się nitki a nawet częste błędy w pisowni. Już na ten moment widać, że elementów, które mogą pomóc w odróżnieniu oryginalny sneakersów od podróbki jest wiele, a jednak to wciąż nie koniec.

Kupujesz buty, sprawdź pudełko!

Pudełko, w którym znajduje się obuwie, może wiele powiedzieć o tym, czy jest to na pewno produkt oryginalny. Kształt i kolor opakowania, powinien być dopasowany do obuwia w taki sposób, aby z łatwością można było je wyciągnąć. Ponadto, bardzo istotna jest naklejka, która powinna znaleźć się po boku opakowania. Zawarte na niej informacje, takie jak data i godzina produkcji, numer identyfikacyjny serii oraz logo, jest dobrze widoczne i czytelne.

Jeśli na opakowaniu nie znajduje się oryginalna naklejka możemy mieć pewność, że produkt nie jest oryginalny. Dane zawarte na opakowaniu, powinny być spójne z tymi, które zawarte są na materiałowej metce przyszytej do buta. Przed zakupem, należy więc dokładnie obejrzeć obuwie i porównać je z pudełkiem.  Zwróćmy uwagę, gdzie kupujemy buty. jak zachowuje się sprzedawca, czy jest z nim kontakt, a w przypadku sklepów online, czy są to oficjalne kanały sprzedaży danej firmy.

Wygodne, modne i przewiewne

Oryginalne buty wykonane są w taki sposób, aby stopa miała zapewniony dostęp do powietrza, uniemożliwiając jej zapoceniu. Materiał jest miękki, wygodny, a przede wszystkim istotna jest podeszwa, która jest miękka, elastyczna, jednak na tyle gruba, by nie odczuwać dyskomfortu podczas chodzenia.

Wszystkie elementy, które zostały wykorzystane do produkcji butów, ściśle do siebie dolegają, dobrze się prezentują, nie posiadają uszkodzeń ani przebarwień. To kolejny skuteczny sposób, na rozróżnienie oryginalnych butów od tanich podróbek.