Jak dobrać elegancką męską koszulę?

Eleganckie koszule męskie w sklepie Lancerto to idealny wybór na każdą okazję dla mężczyzny, który chce wyglądać elegancko. Elegancka koszula przyda się w szafie każdego – jest idealna na oficjalne wyjścia, spotkania i ważne okazje. Wybierając koszulę trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na jej rozmiar – powinien być odpowiednio dobrany, aby czuć się swobodnie i wyglądać dobrze. Ponadto ważny jest odpowiedni materiał, a także wytyczne okazji, do której dobieramy koszulę, czyli na przykład dresscode. Jak więc wybrać odpowiedni rozmiar koszuli?

Jak dobrać rozmiar koszuli męskiej

Kupując koszulę można zauwazyć, iż ma ona właściwie dwa rozmiary. Jednym z nich jest rozmiar kołnierzyka, czyli obwód szyi mierzony w centymetrach. Oczywiście, nie kupujemy kołnierzyka, którego obwód jest identyczny jak szyi. Kołnierzyk powinien ładnie przylegać w taki sposób, aby swobodnie zmieścić tam palec, bądź dwa. Dzięki temu mamy pewność, że będzie można swobodnie oddychać. Obwód szyi powinien więc być powiększony o rozmiar palca lub dwóch. Oprócz tego należy odpowiednio dobrać kształt kołnierzyka – najlepiej biorąc pod uwagę kształt twarzy, długość szyi, a także stopień formalności imprezy. W tym wszystkim należy pamiętać o tym, aby w wybranej przez nas koszuli czuć się komfortowo.

Drugim rozmiarem jest rozmiar koszuli. Określany jest jako wzrost. Warto pamiętać, aby w każdym sklepie dobierać odpowiednią koszulę według tabeli rozmiarów, ponieważ w każdym sklepie jest ona inna. Elegancka koszula musi być na tyle długa, aby swobodnie można było włożyć ją w spodnie i tak, aby po kilku ruchach z tych spodni nie „wyszła”. Na zewnątrz może stworzyć niechlujne i nieleeleganckie fałdy i zgniecenia materiału. Nie każdy jednak wie, że dobra koszula zyskuje rozmiar dopiero po trzech praniach. To powód, dla którego rozmiarówki w sklepach są często sztucznie zaniżone. Koszula powinna ładnie leżeć, ale też nie opinać się za bardzo i nie krępować ruchów. Odpowiednią koszulę w swoim rozmiarze znajdziesz na pewno w sklepie lancerto.com/.

Odpowiedni rozmiar koszuli męskiej zakłada również długość koszuli, a także długość rękawa i obwód klatki piersiowej. Tabela rozmiarów koszul męskich powinna zawsze zawierać te dane – warto dokładnie się zmierzyć i wziąć pomiary pod uwagę. Dzięki temu dobrana koszula będzie pasować i wyglądać dobrze. Jeśli kupimy za ciasną – może krępować nasze ruchy i nieestetycznie się opinać. Zbyt szeroka i za długa koszula przestanie wyglądać elegancko. W wyborze koszul męskich ważny jest także odpowiednio dobrany kołnierzyk. Aby odpowiednio dobrać koszulę do jakiejś stylizacji, na przykład garnituru, warto zmierzyć także długość rękawa marynarki. Rękaw koszuli nie powinien wystawać nam spoza marynarki.

Eleganckie koszulki polo

Stylizacje z koszulą mogą być również casualowe. Jeśli chcemy wyglądać elegancko, a jednocześnie nie chcemy zakładać samej koszuli, można pomyśleć o alternatywie, jaką są koszulki polo. Koszulki polo męskie w sklepie Lancerto stanowią świetną alternatywę dla casualowej koszuli. Koszulki polo są eleganckie i świetnie prezentują się na przykład w zestawieniu z marynarką. Mogą dopełnić każdą stylizację, a do tego, są dużo bardziej wygodne i komfortowe. Posiadają kołnierzyk i najczęściej krótki rękaw. Odpowiednio dobrana koszulka polo może być noszona na co dzień, jak i na specjalne okazje. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą koszul i koszulek polo w naszym sklepie internetowym. Można znaleźć tam odpowiednie produkty na każdą okazję.