Jak pielęgnować na co dzień skórę twarzy?

Odpowiednia pielęgnacja skóry twarzy pomaga zapobiec powstawaniu zmarszczek i ukryć oznaki zmęczenia. Cera w tej części ciała wymaga nie tylko prawidłowego nawilżenia, ale także oczyszczenia i odżywienia. Na co dzień wystarczy stosować się do kilku wskazówek, dzięki którym uda się zachować naturalny blask twarzy na dłużej. Zobacz, po jakie kosmetyki sięgać.

Oczyszczenie skóry twarzy

Bardzo ważnym aspektem w pielęgnacji twarzy jest jej oczyszczenie. W przypadku kobiet noszących makijaż należy dokładnie pozbyć się resztek podkładu i korektora z cery. Warto używać do tego specjalnych płynów do demakijażu, które delikatnie usuną kosmetyki z twarzy i nie spowodują podrażnień.

Oprócz tego należy zadbać o regularne stosowanie peelingów oczyszczających. Bardzo często przyczyną niedoskonałości cery są zanieczyszczenia znajdujące się w trudno dostępnych warstwach cery. Drobinki zawarte w peelingach potrafią skutecznie sobie z nimi poradzić.

Pielęgnacja na noc i na dzień

Po oczyszczeniu skóry można przejść do jej nawilżenia i odżywienia. Krem lub serum warto dobrać do charakteru swojej cery, tak by odpowiedzieć na jej szczególne potrzeby.

Kosmetyk może mieć działanie łagodzące, które przyda się w przypadku cery trądzikowej. Krem silnie nawilżający może być stosowany u osób ze złuszczającym się naskórkiem, z kolei serum do skóry normalnej dostarczy jej odpowiednich składników odżywczych i przywróci promienny wygląd. Dobrze zwrócić także uwagę w jakich porach należy używać kosmetyków. Kremy na dzień charakteryzują się lekką formułą, szybko się wchłaniają i nie pozostawiają uczucia lepkości. Kosmetyki na noc mają dogłębnie odżywić skórę, przez co powinny być na twarzy przez co najmniej kilka godzin.